historie

Počátky kroužku mladých hasičů u SDH Velhartice

Myšlenka na založení kroužku pro děti se začala formovat v létě 2014.
Na sklonku roku 2014 bylo odsouhlaseno založení kroužku a byli stanoveni vedoucí členové.
První schůzka proběhla v březnu 2015.
V počátku kroužek navštěvovalo přes 30 dětí, přičemž na jejich vedení se podílelo 5 členů SDH.
Kolektiv se scházel zpravidla 1x za 14 dní ve středu.
Z důvodu vysokého počtu dětí byla činnost rozdělena podle věku do dvou skupin; cvičení a schůzky probíhaly odděleně (starší a mladší děti).
Již po dvou měsících od vzniku kroužku se děti zúčastnily okrskové soutěže v Nemilkově a obě družstva kolektivu se zapojila do okresních kol hry Plamen pořádané OSH Klatovy.
V následujících letech se počet členů kroužku vlivem řady faktorů postupně snížil.
Někteří z členů kroužku se časem stali instruktory, ba dokonce i členy jednotky SDH obce.

Veškeré významné události kroužku jsou od počátku zaznamenávány do kroniky kolektivu mladých hasičů, kterou zpracovávají děti pod dohledem vedoucí kolektivu.