mladí hasiči

kolektiv mladých hasičů SDH Velhartice

Kolektiv mladých hasičů je součástí spolku SDH Velhartice. Hasičský kroužek zdaleka není zaměřen pouze na požárnictví. Aktivity probíhají celoročně a kombinují požární sport, požární prevenci, první pomoc, technicko-dovednostní aktivity, tvořivé činnosti, učení se zásadám pro zvládnutí mimořádných situací, zvládání orientace v terénu a mapách, aktivity ve prospěch místní komunity, zábavné hry, naučné exkurze atd.

V současné době má kolektiv zázemí v hasičské zbrojnici, disponuje vlastním materiálem pro soutěžní i výcvikovou činnost a jeho členové jsou vybaveni dostatkem kvalitní výstroje. Kolektivu se dostává podpory ze strany sboru v podobě finančního zajištění nejrůznějších souvisejících aktivit (soutěže, občerstvení, výlety, exkurze a další aktivity).

Vedoucí kolektivu je Bc. Vilma Ševčíková (roz. Brandtová). Spolu s ní se na vedení kolektivu podílí několik dalších členů sboru.

Všichni členové kolektivu jsou členy SH ČMS - Sboru dobrovolných hasičů Velhartice. S tím je spojena povinnost hradit výroční členský poplatek (150,- Kč/rok). Hrazením poplatku je zajištěno i připojištění pro případ úrazu při soutěžích.